Ten Hag po výhre nad Aston Villou

Manažér bol spokojný najmä s úvodnou časťou a záverom zápasu, kde jeho zverenci dokázali vybojovať víťazstvo 2:1 nad domácou Aston Villou. Podľa Erika to bolo veľké víťazstvo v bojoch o miestenku do Ligy majstrov.

Hráči United dominovali prvých 20 minút, počas ktorých sa presadil Hojlund. Ten Hag ocenil aj bojovnosť jeho tímu, keď sa po vyrovnávajúcom góle Douglasa Luiza nezľakli a bojovali až do konca. Striedajúci žolík McTominay opäť prišiel ku koncu zápasu na ihrisko a skvelou hlavičkou v 86. minúte zariadil tri body pre United.

Význam výhry

,,Je to obrovské víťazstvo pre nás. Dostávame sa bližšie k top 4. To bol aj dnešný cieľ pre nás, odniesť si 3 body domov. Podarilo sa. Povedal by som, že sa mi aj páčil spôsob akým sme vyhrali. Hlavne prvých 20 minút zápasu. Musím však povedať, že zo začiatku sme diktovali tempo hry, no potom sme nepochopiteľne pre mňa poľavili a to celkom dosť. Mali sme zopár protiútokov počas súperovho tlaku, no súperovi sa podarilo vyrovnať. Našťastie pre nás, sme dokázali otočiť skóre v náš prospech, čo ma teší.“

Hrozila remíza?

,,V tej fáze hry, keď bolo 1:1, sme mohli vidieť, ako sa zvyšuje tempo hry. Mám pocit, že dnes sa hralo v naozaj rýchlom tempe a na niektorých hráčoch som videl, ako sú ku koncu duelu unavení. Hra bola otvorená na obe strany a zápas mohol dopadnúť akokoľvek. Ku koncu sa nám však podarilo nájsť tú víťaznú mentalitu a charakter, aby sme dokázali zvíťaziť. Musím pochváliť aj striedajúcich hráčov, pretože mali obrovský vplyv na hru.“

McTominay opäť žolíkom

,,Jeho striedanie znamenalo, že môžeme posunúť Bruna viac do zálohy ako na podhrot. Rozumiem, že hráči vidia priestory na nábehy a snažia sa streliť gól, pretože majú v sebe strelecký inštinkt, chcú strieľať góly. Cítil som, že v určitých situáciách bolo lepšie podržať loptu, nech súper behá, vyjde zo svojej pozície a tým sa otvorí priestor. To bol dôvod, priniesť na ihrisko ďalšieho záložníka. Pri Scottym máme hráča, ktorý vie okrem toho dať aj gól.“

Prvých 20 minút pod našou taktovkou

,,Myslím si, že v prvom polčase bola naša obranná organizácia celkom dobrá. V momente, keď sme vyhrávali sa zrazu naše zmýšľanie zmenilo. Podľa mňa treba hrať svoju hru aj naďalej a takéto poľavenie je možné si dovoliť len ku koncu, keď sa už len dohráva zápas. Nie v takejto situácii. Keď sme dokázali diktovať hru prvých 20 minút, prečo to nerobiť po celý zápas?“

Striedanie Shawa

,,Bolo to preventívne. Cez prestávku mal sťažnosti, takže sme nechceli riskovať, obzvlášť s Lukeom, pretože si prešiel niekoľkými zraneniami. Preto sme ho radšej vystriedali, aby to zranenie nebolo vážnejšie. Uvidíme ako sa to vyvinie v nasledujúcich dňoch. Je to opäť problém pre nás, pretože všetci vedia moju filozofiu. Chcem mať Martíneza a Shawa k dispozícii, pretože obaja sú ľavonohí obrancovia. K tomu máme Malaciu stále nedostupného. Takže opäť sa vraciame späť a musíme robiť kompromisy. Je to pre nás nevýhoda, no dnes sme dokázali, že to vieme zvládnuť a budeme pevne veriť, že s Lukeom to nebude vážne.“

Stále doháňame súperov

,,Nikdy nemyslím na negatívne scenáre. Snažím sa myslieť pozitívne. Vieme, že sa musíme dotiahnuť na tých najlepších a vieme, že tam ešte nie sme. Máme pred sebou ešte veľa práce. Treba však povedať, že sme v dobrej nálade, v tíme panuje skvelá atmosféra a musíme si toto všetko udržať a neustále sa zlepšovať. Ak sa nám to podarí, tak verím v dobré výsledky. Máme pred sebou ešte veľa zápasov.“

zdroj: manutd.com, foto: manutd.com, YouTube – Manchester United