Review: Aston Villa vs. Manchester United 1:2

Nedeľný podvečer sa naši červení (i keď dnes v bielom) bojovníci predstavili v Birminghame, kde ich čakalo 24. kolo Premier League proti domácej Aston Ville. V zápase, kde sme asi viacerí nečakali zázraky, sa ukázala nevyspytateľnosť, ktorá je pre formu United túto sezónu typická, a to znamená len jediné – i keď to nebolo 6:0, tri body cestujú na Old Trafford.

Do zápasu vkročili lepšie hostia, i keď je nutné povedať, že vyloženú streleckú príležitosť mal iba Rasmus Højlund, no po tej sa ešte radovať nemohol. Všetko si to vynahradil v 17. minúte zápasu, keď sa po rohovom kope a hlavičke Harryho Maguiera dostal k zakončeniu a nemýlil sa – 0:1. Dalo by sa povedať, že z pohľadu hostí to v 1. polčase bolo viac-menej všetko. Na hru sme prakticky rezignovali a iniciatívu prenechali kompletne na domácich, ktorí išli tvrdo po vyrovnaní, ak nie aj po otočení skóre. Pochváliť treba najmä Andrého Onanu, ktorý podržal pri strelách McGinna či Watkinsa. V závere polčasu ešte zahodil možnosť na 2:0 pre hostí Rashford, a tak sa putovalo do šatní za stavu 1:0 pre United.

Do druhého polčasu naskočil z lavičky Lindelof pravdepodobne za zraneného Shawa. Domáci pokračovali v tempe spred prestávky a hosťom nedali vydýchnuť. Bolo len otázkou času, kedy nedôsledne hrajúceho súpera domáci potrestajú, a skutočne sa tak stalo, i keď do gólu ešte minimálne dvakrát v našej bráne čaroval – dnes naozaj skvelo hrajúci – André Onana. Domáci vyrovnali v 67. minúte po strele v malého vápna nechytateľne do vinkla – 1:1. Ten Hag na ihrisko poslal svojho tohtosezónneho žolíka Scotta McTominaya, a opäť sa mu to vyplatilo. V 85. minúte po parádnom milimetrovom centri od Dalota Škót hlavou nekompromisne stanovil na končených 2:1 pre United.