Review: Nottingham Forest vs. Manchester United 2:1

Záver kalendárneho roka 2023 sme ukončili zápasom na City Ground, kde svoje domáce zápasy hráva Nottingham Forest, ktorý proti nám nebodoval od roku 1995. Keďže túto sezónu sme voči súperom veľkorysí, súpera sme nezarmútili ani tentokrát a prepustili sme mu všetky body.

Už základná zostava napovedala o tom, že tento večer pravdepodobne nebude nič, čím by sme sa mohli v najbližšej dobe chváliť. Maródkou postihnutý tím (prakticky od začiatku sezóny) bol v tomto stretnutí ukrátený ešte aj o hrdinu posledného zápasu – Rasmusa Højlunda. Prvý polčas zo strany Manchestru United nepriniesol prakticky vôbec nič, čo by si zaslúžilo byť spomenuté v slovnom komentári tohto zápasu. Šance si už tradične pripisoval iba náš súper a my sme sa zmohli jedine na nepresnosti v podaní kapitána Fernandesa či nedôraznú a nepresnú hru krídelníkov, ktorí boli v útoku prakticky bezzubí. Do šatní sa išlo za stavu 0:0.

Na góly sme si museli trpezlivo počkať až do polčasu druhého, no kto by sa nazdával gólov našich, opäť zostal sklamaný. Po niečo vyše hodine hry hostia prenechali väčší priestor domácim, ktorí nemali najmenší problém s dvomi rýchlymi prihrávkami do nepozornej obrany United. Pred šestnástkou ostal trestuhodne osamotený Dominguez, ktorý nedal Onanovi šancu – 1:0. V 78. minúte sme vyrovnali po úplne jednoduchej akcii a spolupráci Garnacha s Rashfordom, kde so zachytenou loptou nevymýšľali a druhý menovaný vyrovnal – 1:1. Viacerí sme sa nadychovali k záveru zápasu a viere v otočenie, no ostali nám jedine oči pre plač, keď po ani nie piatich minútach úplne totožnou akciou ako pri prvom góle šiel domáci tím zase do vedenia – 2:1. Do konca zápasu sme už len márne verili v zázrak, ktorý sa tentokrát nekonal a zaslúžene sme odišli z Nottinghamu bez bodu.