Review: Manchester United vs. West Ham 3:0

Nedeľné popoludnie pred výročím mníchovskej tragédie United v rámci 23. kola Premier League privítali na Old Traforde londýnsky West Ham, ktorému po poslednom vzájomnom zápase mali čo oplácať.

Prvú veľkú šancu v zápase zaznamenali hostia, keď po zhruba desiatich minútach bravúrou zachraňoval Onana. O päť minút na to skúšali šťastie Dalot a Fernandes, ale skóre zápasu neotvorili. Po sedemnástich minútach bol blízko ku gólu Tomáš Souček, ale ani on nemieril presne. Gól sme videli až v 23. minúte a postaral sa oň Rasmus Højlund, ktorý je aktuálne vo veľkej pohode – 1:0. Do konca polčasu skúšali hostia vyrovnať a nebyť pozornej obrany a výborne chytajúceho Onanu, skóre mohli aj otočiť. Nič také však domáci nepripustili a v polčase svietil stav 1:0.

Úvody druhých dejstiev mávame pravidelne slabé, ale dnes sme ukázali inú tvár. Neprešli ani štyri minúty a išli sme do dvojgólového vedenia. Loptu na bránu vyslal ľavačkou Garnacho a jeho strela bola tečovaná – k našej radosti – 2:0. Chvíľku po góle chcel napodobniť Argentínčana aj Rashford, no jeho pokus sa medzi tri tyče nevmestil. Pri chuti bol aj Dalot, ktorý sa o gól snažil aj tesne pred uplynutím hodiny hry, ale ani ďalší jeho sebavedomý pokus nepriniesol zmenu výsledku. To sa podarilo až v 84. minúte a o gól sa postaral opäť Garnacho, ktorý uzavrel na konečných 3:0.