Review: Manchester United vs. Everton 2:0

Otvárací zápas 28. kola Premier League sa odohral na Old Trafforde medzi Manchestrom United a liverpoolskym Evertonom. Po dvoch pádoch Garnacha a dvoch premenených penaltách body zostali v Manchestri.

Už po troch minútach mohli United prehrávať, avšak šancu Onanu v modrom zmaril Onana hájaci farby domácich. Odpovedať chcel Rashford, no z jeho pokusu bol iba rohový kop. Šťastie sa na domácich usmialo po desiatich minútach, keď v pokutovom území padol po faule Garnacho. Loptu si zobral kapitán Fernandes a domácich poslal do vedenia. Prakticky okamžite mali možnosť hostia vyrovnať, no McNeilov pokus nebol presný. Šance pribúdali, najmä na strane hostí, no gól a vyrovnanie sme nevideli. Namiesto toho po polhodine hry dostali domáci ďalšiu možnosť z penaltového bodu, keď hosťujúci Godfrey zrazil k zemi rozbehnutého Garnacha. Na 2:0 z bieleho bodu tentokrát upravil Rashford. Do polčasu sa už skóre nemenilo.

Druhý polčas iniciatívu prakticky výlučne prevzali hosťujúci futbalisti a domáci United vo viacerých pasážach hry boli iba sparingom. Aj napriek vyššie uvedenému po desiatich minútach hry mohli domáci ísť do trojgólového vedenia, no Garnachovmu pokusu chýbala presnosť. Následne niekoľkokrát dobre zasiahol brankár Onana. Šance pribúdali, no gól sme v priebehu zápasu už nevideli, a to ani na jednej strane. Zápas sme zlomili v priebehu 1. polčasu po dvoch penaltách, ktoré vybojoval mladík Garnacho. Konečné skóre tohto zápasu bolo 2:0.