Review: Bournemouth vs. Manchester United 2:2

Sobotný program 32. kola anglickej Premier League uzatváral duel medzi Bournemouthom a červenými (v tomto zápase v bielom) z Manchestru. Opäť a zas to bol zápas, v ktorom sme dlho ťahali za kratší koniec, dvakrát prehrávali a nakoniec si odnášame bod za remízu.

Zostava, ako inak poznačená veľkou maródkou, začala v tradičnom tempe – všetko pomalé, nedôsledné, bez pohybu a myšlienky. Domáci sa ani veľmi nenadreli a už viedli 1:0, keď po zbytočnej strate lopty v strede ihriska v podaní Garnacha prešiel obranou ako nôž maslom Solanke a strelou presne k tyči nedal Onanovi najmenšiu šancu. Obrana United vôbec nefungovala a domáci sa dostávali do dobrých streleckých pozícií. Najmä pravá strana, ktorú mal hájiť Dalot, vykazovala značné komunikačné problémy. Po jednej z mála šancí hostí sa radoval z vyrovnania kapitán Bruno Fernandes, ktorý sa v závare pred domácou bránou zorientoval najlepšie. Ako inak –  o päť minút bolo v domácom hľadisku opäť veselo, keď dvojica Dalot – Garnacho odignorovala domáceho Kluiverta, ktorý rovnako ako Solanke k tyči Onanu prekonal – 2:1.

Do druhého polčasu ten Hag poslal Amada Diala namiesto Garnacha, ktorý si výkon v tomto zápase za klobúk nedá. Ďalšie minúty zápasu sa niesli v podaní domácich a najmä strelca druhého gólu, ktorý bol očividne pri chuti. Po niečo vyše hodine hry domáci v šestnástke hrali volejbal, a tak sme mohli byť svedkami pokutového kopu. Ten si zobral na starosť Bruno Fernandes a pridal svoj druhý gól v zápase – 2:2. Nebudem veľmi tárať, keď napíšem, že od vyrovnania sme videli na trávniku už iba jeden tím. Domáci sa snažili opäť ísť do vedenia, a hostia? V podstate sme už len odpočítavali minúty do záverečného hvizdu. Prišla 90. minúta a nadstavený čas, ktorý je pre nás posledné týždne prekliatím, a inak tomu nemalo byť ani dnes. VAR však konečne stál na našej strane a nariadenú penaltu v 95. minúte zmenil na priamy kop. Skóre sa však už nemenilo.

POZITÍVA

• bod zo zápasu, kde sme zase nemali brať nič

NEGATÍVA

• okrem dvoch gólov Bruna Fernandesa prakticky všetko
  • kedysi vychýrený tím známy svojimi zdrvujúcimi závermi zápasov od 85. minúty je teraz na smiech – od 90. minúty dokážeme permanentne zápasy úplne dobabrať a prísť o enormné množstvo bodov – dnes už po koľký raz v rade penalta a infarktové stavy v nadstavení?