Manažér po remíze s Bournemouthom

Erik ten Hag po remíze 2:2 na pôde Bournemouthu priznal, že Červení diabli stratili príliš veľa bodov v boji o miestenku v Lige majstrov.

United nepocítili chuť víťazstva už v štvrtom zápase v rade a holandský kouč bol sklamaný s výkonom jeho hráčov, obzvlášť v prvom polčase. Hráči Bournemouthu sa neustále dostávali pred Onanovu bránu a útočili najmä po pravej strane. Domáci sa ujali vedenia už v 16. minúte po zásahu Solankeho, na čo odpovedal Fernandes. O päť minút na to, Kluivert pridal druhý zásah domácich. Na konečných 2:2 upravoval opäť Fernandes, tento krát z pokutového kopu.

Odovzdávali sme loptu

,,Máme tím, ktorý je odolný a má charakter. Chceme víťaziť. Dva krát sme sa vedeli vrátiť do zápasu, keď sme prehrávali. My sa však úplne zbytočne dostávame do situácií, kedy prehrávame. Absolútne zbytočne. Dnes sme tri krát stratili loptu v miestach, kde by sme ju mali podržať a nie stratiť. Veľa krát sme neboli dobre organizovaní, obzvlášť na pravej strane. Nechávali sme tam priveľa voľného priestoru, súper si to ihneď všimol a ťažil z toho. Mali sme hrať oveľa lepšie.“

Zlepšenie po prestávke

,,Priznávam, že druhý polčas bol z našej strany lepší. Prevzali sme viac zodpovednosti na seba a uzatvárali sme kraje ihriska. Cez prestávku som hráčom povedal dve veci, ktoré som od nich žiadal. Chcel som aby zostali na svojich pozíciách, nenechali sa rozhodiť a druhá vec bola, aby hrali zodpovednejšie v obrane. Vedel som, že si vytvoríme šance. no bez týchto vecí, ktoré som žiadal by to šlo ťažko.“

Diskutabilné penaltové rozhodnutia

,,Zákrok Kambwalu na Christieho rozhodne nebola penalta. Nemyslím si, že by tam bol vôbec nejaký faul. Veď Christie vbehol rovno do nášho hráča. V posledných štyroch zápasoch boli písknuté tri pokutové kopy proti nám a všetky z nich boli diskutabilné. Dokonca aj tá, ktorú sme dnes kopali my. Takže buďme úprimní, tieto zákroky sú veľmi diskutabilné.“

Hon za miestenkou v Lige majstrov

,,Tento výsledok nám nestačí, uvedomujeme si to. Vieme, že keď sa blížite do záverečnej časti sezóny, takéto výkony nestačia. Pravdou je, že v tomto zápase sme si viac ani nezaslúžili. Ak súperovi dovolíte dostať sa do toľkých šancí, ešte k tomu v prvej polovici duelu, tak si ako tím viac ani nezaslúžite. Mali sme prebrať kontrolu nad zápasom a nepúšťať ich do ničoho. Kontrolovať hru a strieľať góly, nič viac. Momentálne hráme na vrchole svojich možností, hlavne keď vezmem do úvahy všetky problémy a zranenia, ktoré máme. Napriek tomu vieme hrať celkom solídne. Musíme však hrať ešte lepšie, nad rámec našich síl, až do záverečného hvizdu. V posledných štyroch zápasoch sme stratili body, keď sme vyhrávali. Dnes to bol presný opak. Prehrávali sme a vybojovali sme aspoň remízu.“

Maguire nás viedol

,,Harry trochu bojoval s nejakým problémom v prvom polčase. Našťastie pre nás, to prekonal a hral ďalej, pretože nemáme viac stopérov k dispozícii. Po prestávke sme mohli vidieť jeho vodcovstvo. Viedol hráčov na ihrisku a utužoval tím, vďaka čomu sme hrali tímovejšie.“

Brunov kapitánsky výkon

,,Hral skvele, dal dva góly a bol kreatívny. Tímu to dalo energiu. Hral ako pravý kapitán. Vnášal do tímu energiu a bojoval. Teší nás to. Ku koncu sa nebál prejaviť svoje pocity. Musíme vyhrávať naše zápasy a v poslednej dobe sa nám nedarilo. Stratili sme veľa bodov a úplne zbytočne.“

zdroj: manutd.com, foto: manutd.com