Manažér po výhre nad Lutonom

Erik ten Hag verí, že ak by jeho hráči boli nekompromisnejší a premieňali by viacero šancí, tak si mohli zápas na pôde Lutonu uľahčiť.

Červení diabli sa síce ujali vedenia zásluhou Hojlunda, ktorý už po siedmych minútach mal na svojom konte 2 góly, čo nakoniec stačilo na výhru. Avšak domáci sa po zásahu Morrisa dotiahli a hráči United sa museli obávať o 3 body.

Využívajme také skvelé šance

,,V konečnom dôsledku je to o bodoch, ktoré získate. No treba povedať, že ak by sme dali viac gólov, mohli sme to mať oveľa jednoduchšie. Už v desiatej minúte sme v kľude mohli mať na konte štyri góly. Opäť sa nám to nepodarilo a následne sme dovolili domácim streliť gól, čím sa dostali naspäť do hry. Nezmyselne sme sa zatiahli pred svoju bránu a boli sme až moc pasívni. Zbytočne sme dávali priestor pre súpera na strely, centre pred našu bránu a z toho sme inkasovali. V druhom polčase tomu nebolo inak. Treba však povedať aj to, že my sme si vypracovali nespočetne veľa šancí na gól, ktoré keby sme premenili, tak sme mohli s prehľadom vyhrať aj väčším rozdielom.“

Treba preberať kontrolu nad hrou

,,Momentálne sme na dobrej vlne, no stále nie sme tam, kde chceme byť, pretože nedokážeme kontrolovať hru po celý čas. Zápasy sa hrajú 90 minút a my sme sa prestali sústrediť po góle na 2:0. Mali sme tam dve zahodené tutovky od Garnacha a Rashforda, no a potom sme sa stiahli do defenzívy a umožnili súperovi prevziať kontrolu nad hrou.“

Hojlund nabral sebavedomie

,,Vždy sme verili, že to je skvelý strelec, pretože má úžasné schopnosti. Stále je veľmi mladý a potreboval sa aklimatizovať. V minulosti mal aj trochu smolu, kvôli rozhodnutiam proti nemu. Napríklad v dueli proti Arsenalu mal kopať penaltu, proti Brightonu strelil gól, ktorý neuznali a dodnes nikto nevie prečo. Keď ako útočník nestrieľate góly, tak si prestanete veriť. Avšak Rasmus má silnú osobnosť a je to vidieť. Neprestal bojovať, neustále tvrdo pracuje a chce podávať lepšie a lepšie výkony. Momentálne sa mu darí skórovať, takže je plný sebavedomia a niekedy mám pocit, že každá jeho strela skončí v sieti.“

Mal dostať Casemiro červenú kartu?

,,V prvom prípade, kedy dostal žltú, si nemyslím, že to bol faul. Budem sa opakovať, no pri Casemirovi sú rozhodcovia veľmi prísni. Pískajú mu každý súboj a nechápem prečo. Priznávam, že v druhom prípade šlo o faul z jeho strany, to bolo jasné. Myslím si však, že aj rozhodca dobre vedel o čo šlo pri tom prvom prípade. Ono všeobecne rozhodcovia v lige, keď vidia Casemira v súboji a fauluje, tak okamžite mu dávajú žltú kartu už pri jeho prvom faule.“

Dôvod polčasových striedaní

,,Videl som reakciu rozhodcu a mal som obavy, že ich vylúči. McTominay a Evans sú skvelí hráči a dobre nahradili Casemira a Maguirea. Nechcel som riskovať. Z môjho pohľadu to bolo správne rozhodnutie.“

Kobbie v anglickej reprezentácii?

,,Mainoo hrá ako skúsený dospelý hráč a som s ním veľmi spokojný. Zlepšuje sa zápas od zápasu a verím, že v tom bude pokračovať. Či ho povolajú do reprezentácie, to už je na tréneroch Albionu.“

Správy o Shawovi

,,Nemá to narazené, no neviem viac povedať. Musíme počkať minimálne do zajtra a potom budeme vedieť viac. Je jasné, že keď striedate nútene, nevyzerá to dobre.“

Boj o TOP 4

,,Povedal by som, že sme späť v boji o Top 4. No musíme sa dotiahnuť ešte viac. Teší nás, že vyhrávame a strieľame góly. Aj v tomto zápase sme však nepremenili množstvo šancí, takže verím, že naši útočníci môžu hrať oveľa nekompromisnejšie. Majú na to schopnosti, vedia strieľať góly, takže im verím. Pozitívom však je spôsob, akým si vytvárame príležitosti. Každý zápas je pre nás finále, to som už hovoril a stojím si za tým. Stále máme pred sebou dlhú cestu a vo februári sa to nerozhodne. V tejto fáze sezóny sa musíme uistiť, že v apríli budeme v lepšej pozícii. Takže stále musíme pracovať a dotiahnuť sa na popredné priečky.“

zdroj: manutd.com, foto: manutd.com, YouTube – Manchester United