Manažér po prehre s Chelsea

Erik ten Hag tvrdí, že jeho tím mal zvládnuť záver zápasu oveľa lepšie, keď v posledných minútach prišli jeho zverenci o vedenie 3:2, keď napokon prehrali 3:4.

Domáci sa ujali vedenia celkom rýchlo, keď Gallagher už v 4. minúte rozvlnil sieť a v 20. minúte už Chelsea viedla o dva góly. Avšak Garnacho a Bruno sa postarali o vyrovnanie do polčasu. Po polčase poslal United do vedenia opäť Garnacho a keď sa už zdalo, že 3 body pôjdu do Manchestru, tak Palmer zavelil na obrat a dvoma zásahmi (jeden z penalty) otočil na konečných 4:3 pre Chelsea.

Ten Hag po zápase neskrýval sklamanie.

Lepšia kontrola zápasu

,,Začali sme veľmi slabo. Stále sme darovali súperovi loptu a bránili sme otrasne. Avšak od druhého inkasovaného gólu bolo vidieť na nás, že sme prebrali iniciatívu a dominovali sme na ihrisku. Tým sme sa vrátili do hry. Do polčasu sa nám podarilo vyrovnať a dovolím si povedať, že sme si zaslúžili vyhrať. No nesmie sa stať, že si prehráme takýmto spôsobom vyhratý zápas. Doslova sme im to darovali.“

Zlé rozhodnutia

,,Je to tímový výkon, aj keď môžete v určitý moment ukazovať prstom len na jedného hráča, ale to nie je o tom. Futbal je tímový šport a celé je to o tímovej spolupráci. Ako tím sme v určitých fázach nehrali dobre. Keď prevládal na ihrisku chaos, mali sme sa s tým lepšie vysporiadať, hrať spoločne ako tím a to sa nám nepodarilo. Spravili sme veľa zlých rozhodnutí, hráči si nepomáhali. Mali sme mať loptu vo svojej moci, hrať jednoducho do strán alebo prihrať dopredu a ísť na bránu, hlavne čo najďalej od našej brány. Či už s loptou alebo bez nej sme robili veľa chýb, chýbala nám koncentrácia. Tiež si myslím, že domáci mali šťastie na rozhodcu. Tá penalta v závere je dosť diskutabilná.“

Treba ísť ďalej

,,Je to zase krok späť, no musíme sa s tým vysporiadať. Treba vstať a pokračovať vo svojej práci, čo aj spravíme. Sme nezlomní. Mohli ste to vidieť aj v tomto dueli. Vrátili sme sa do hry, vyrovnali sme ešte do prestávky. Hrali sme pekný futbal, ukázali sme, že vieme hrať pekne aj v ťažkých fázach hry. Futbal je však o výsledkoch a tie musíte dosahovať stále, nie len občas.“

Miestami sme boli brilantní

,,Počas obratu z 0:2 sme hrali neuveriteľne. Dokonca aj pred inkasovanými gólmi sme hrali dobre. Nanešťastie pre nás sme spravili pár individuálnych a nevynútených chýb, čo súper okamžite potrestal. Prvý gól bola nečakaná chyba z našej strany a razom sme prehrávali. Áno, individuálne chyby z toho robia zlý výsledok, no tímový výkon bol pekný, hrali sme vynikajúco a dominovali sme v hre. V útoku sme dnes hrali perfektne, niektorí hráči excelovali, ako napríklad Antony. Toho musím pochváliť.“

Nadstavený čas

,,Neviem odkiaľ zobrali 8 minút. Ako na to prišli? Ale nebudem sa na to vyhovárať pretože my ako tím sme sa so záverom zápasu mali vysporiadať oveľa lepšie. Nezvládli sme to a boli sme potrestaní.“

zdroj: manutd.com, foto: manutd.com