Review: Wolves vs. Manchester United 3:4

Červení diabli uzatvorili 22. kolo Premier League zápasom na Molineux Stadium, kde po divokej prestrelke a dramatickom závere zvíťazili nad domácimi Wolves.

V prvom polčase sme mohli byť s výkonom zverencov Erika ten Haga spokojní. Už v 5. minúte otvoril skóre Rashford, ktorý nedávne porušenie disciplíny odčinil najlepším možným spôsobom. Celkovo sa odchovanec United prezentoval aktívnou hrou a okrem ofenzívnej snahy sa poctivo vracal vypomáhať aj defenzíve. Hostia pokračovali v rýchlych prechodoch do útoku, čo im v 22. minúte prinieslo odmenu v podobe druhého vsieteného gólu. Tentoraz sa po skrumáži v zadných radoch Vlkov presadil Højlund. Dánsky útočník sa taktiež prezentoval bojovným výkonom a pokojne mohol dať v prvom dejstve hetrik. Najskôr ho po príkladnom napádaní rozohrávky trafil José Sá, no lopta šla od Rasmusa tesne vedľa. Potom mu gólové oslavy prekazil tesný ofsajd. Rovnaký verdikt padol aj po zásahu Casemira, a tak bol napriek viacerým veľkým šanciam polčasový výsledok 0:2.

Už neraz nás nízka efektivita mrzela a takmer sa to potvrdilo aj v druhom dejstve. Hneď v úvode mal po Garnachovej prihrávke dobrú šancu Bruno, no napálil len do obrancu. Vzápätí mohli domáci znížiť po štandardnej situácii, keď Onana nenačasoval ideálne vybehnutie z brány a Martínez vykopával z bránkovej čiary. O niekoľko minút mohli opäť udrieť hostia, Højlundovu tutovku však parádne vychytal portugalský brankár. Na druhej strane zasa musel zasiahnuť gólman hostí, ktorého trafil Dawson do hlavy a následne lopta poskakovala pred čiarou. Gólový okamih prišiel v 71. minúte, keď Sarabia premenil spornú penaltu a znížil na 1:2. Zanedlho sa na druhej strane presadil žolík z lavičky McTominay a zabezpečil United opäť dvojgólový náskok. Čakali sme, že duel sa už len dohrá, no to by neboli Red Devils, keby sa to ešte nezdramatizovalo. V 85. minúte sa po nedôraznom bránení hostí tešil z gólu Kilman a v nadstavenom čase vyrovnal Neto. Našťastie Diabli nezložili zbrane a 18-ročný Mainoo vsietil po parádnej individuálnej akcii svoj prvý zásah v Premier League. Opäť nám pribudli vrásky, šediny, no našťastie sme sa dočkali zaslúženého víťazstva.

POZITÍVA

• aktívna hra, neustále napádanie, rýchle prechody do útoku
  • bojovnosť a tímový duch, najmä v defenzíve, kde sa hráči navzájom povzbudzovali
  • gólový návrat Rashforda, ktorý sa celkovo prezentoval dobrým výkonom
  • nesmierne dôležitý prvý zásah Mainoa v Premier League
  • skórovanie Højlunda v treťom zápase za sebou (celkovo má z posledných troch duelov bilanciu 3+2)
  • prvá asistencia Forsona

NEGATÍVA

• nízka efektivita aj napriek štyrom streleným gólom
  • Brunova slabšia finálna fáza – nepremenil dobré šance, pokazil kľúčové prihrávky (celkovo však predviedol bojovný výkon ako už je uňho zvykom)
  • Antony – bohužiaľ, vyrovnávajúci gól ide najmä na jeho triko, keď zbytočne šiel sám proti presile namiesto toho, aby nahral na krídlo či dozadu a vzápätí mali domáci gólový protiútok