Review: Newport County vs. Manchester United 2:4

Záver januára so sebou priniesol 4. kolo anglického FA Cupu, kde si zmerali sily Newport County s našimi červenými (i keď v tomto zápase bielymi) mučiteľmi. Zápas bol v znamení návratov mnohých hráčov z PNky, a možno i preto sme videli až neočakávane vyrovnaný duel.

Pritom začiatok zápasu bol ako z učebnice. V 7. minúte sa po peknej akcii z otváracieho gólu radoval Fernandes a o päť minút neskôr zaznamenal prvý gól za Á-čko aj Kobbie Mainoo. Bohužiaľ, videli sme aj celú hromadu nepremenených šancí – spomenieme napr. Antonyho, ktorý ak by mieril viackrát presne, prípadne by bol vo finálnej fáze kvalitnejší, mohol sám zaznamenať pokojne tri góly a na ďalšie dva prihrať. Snažil sa i Garnacho, no ani on nevolil pred bránou domácich vhodné riešenia a svoje si vypočul od Rasmusa Højlunda či Bruna, ktorých prítomnosťou pred prázdnou bránou pohrdol. Domáci sa herne postupne dotiahli a odmenou im bol kontaktný gól po teči Lisandra Martinéza. Polčas vyznel pre hostí pomerom 2:1.

Ako už býva dobrým zvykom, začiatky 2. polčasov absolútne nevieme – v 47. minúte bol stav vyrovnaný. Domáci chytili druhý dych a všetko smerovalo k tomu, že si spravíme hanbu. Psychicky nám toto vyrovnanie rozhodne nepridalo, a tak bolo vykúpením, že si Antony trúfol na zakončenie pravačkou a po vyše hodine hry opäť naklonil misky váh na stranu favorita – 2:3. Záver zápasu priniesol deväťminútové nadstavenie, počas ktorého výhru hostí potvrdil Højlund a upravil na konečných, i keď vo finále nie až tak presvedčivých 4:2 pre Red Devils.