Review: Manchester United vs. Real Betis 4:1

Futbalisti Manchestru United zvládli prvý zápas osemfinále Európskej ligy, keď si do španielskej odvety proti Realu Betis vypracovali trojgólový náskok po výsledku 4:1.

Erik ten Hag neurobil oproti výprasku na Anfielde žiadnu zmenu v základe, hráčom sa rozhodol dať možnosť zadosťučiniť sa. A to aj vyšlo. Hneď v piatej minúte sa presadil Weghorst, no predchádzal tomu ofsajd Freda. O minútu neskôr už ale gól platil, keď zrazený center Bruna získal Rashford, obišiel obrancu a loptu napálil pod brvno. Weghorst to skúšal ďalej, aby následne tesne minul pravú žrď a vystavil sa do postavenia mimo hry. Betis sa postupne dostával do zápasu, čo potvrdila štvrťhodina pred polčasom. Pérez s krížnou ranou, ktorá skôr pripomínala prízemný center, dostal priveľa času od obrancov a nachytal de Geu, začínalo sa odznova. Španieli mohli krátko pred prestávkou aj viesť, keď sa lopta po zlej rozohrávke de Geu a so šťastím po Martínezovom bloku odrazila od žrde von a nie do brány.

Tak, ako štvrťhodina pred koncom prvého dejstva Red Devils nevyšla, vyšla štvrťhodina po príchode zo šatní. Antonyho technická strela a Brunova hlavička po rohovom kope Shawa znamenali stav 3:1 v 58. minúte. O päť minút neskôr sa Antony zahral na sebca, keď loboval Brava zo siedmich metrov, no prestrelil – a práve horšie vyznieva fakt, že po svojej ľavej ruke mal troch spoluhráčov, ktorí mohli zakončovať do prázdnej brány. V druhom polčase bolo na ploche len jedno mužstvo – domáce. Nebyť skúseného Brava v bráne Realu, duel sa mohol skončiť aj 7:1. Na obrancoch či gólmanovi pohoreli opätovne Antony s Weghorstom. Holanďan sa predsa len dočkal vytúženého zásahu, zatiaľ len druhého v drese klubu z Old Trafford. Z malého vápna dorazil do siete vyrazený pokus McTominaya.

zdroj: sofascore.com; foto: Facebook – Manchester United