Review: Manchester United 3:0 Brentford

V pondelok večer sa na svätostánku Old Trafford odohralo 35. kolo anglickej Premier League medzi domácimi červenými diablami a hosťami z Brentfordu. V zápase, kde už prakticky nešlo nikomu o nič, sme mohli vidieť aj hru tomu odpovedajúcu. United prakticky v suchom tričku (aj keď v daždi) vyhrali 3:0.

Zápas sa začal pre nás dosť v posledných týždňoch netypicky, a to streleným gólom – do desiatej minúty. Po skvelej práci od Elangu sa presadil Bruno Fernandes, ktorému gól len a len prospeje – 1:0. Zápas sa prelieval zo strany na stranu a hostia neboli ticho. Snažili sa o odpoveď, keď hlavička Toneyho orazítkovala brvno de Geu, či štandardky v podaní Eriksena často smrdeli nebezpečenstvom. Na strane domácich najväčšie nebezpečenstvo hrozilo najmä z kopačiek ofenzívne a kreatívne ladených hráčov ako Cristiano Ronaldo či Juan Mata. Spomínaná dvojica sa najprv postarala o strelu mimo v 33. minúte, aby následne o desať minút neskôr už oslavovala gól na 2:0, keď po prihrávke Matu Ronaldo nekompromisne zakončoval. K našej smole však išlo o tesný ofsajd. Tímy tak šli do šatní za priebežného stavu 1:0.

V úvode druhého dejstva sa o slovo najprv hlásili hostia. V 50. minúte sa k štandardnej situácii postavil Eriksen, no našťastie nezakončoval pre de Geu nebezpečne. Po hodine hry a vo chvíli, keď sme si nevedeli poriadne v sérii ani prihrať, prišla hlúpa chyba domáceho obrancu a zaslúžená penalta, ktorú bezpečne premenil Ronaldo – 2:0. Zápas sa uberal v nezáživnom tempe, kde pološance zbierali najmä hostia z Brentfordu. Po 70-tich minútach vystriedal unaveného Matića Fred. O chvíľku na to sa v 72. minúte so šťastím po rohu presadil Raphael Varane – 3:0. Tento moment bol impulzom pre Rangnicka, ktorý na ihrisko poslal Cavaniho namiesto v druhom polčase neviditeľného Elangu a Jonesa za Matu. Je veľmi pravdepodobné, že pre viacerých z nich to bola príležitosť povedať Old Traffordu „zbohom.“ V 83. minúte to po rohu mohlo byť už 4:0, no Cavani ani Jones na letiacu loptu nedočiahli. Nič významné sa už do konca neudialo, a tak sa domáci so sezónou na domácom trávniku rozlúčili trojbodovo po výhre 3:0.