Review: Liverpool vs. Manchester United 0:0

Nedeľný večer patril šlágru 17. kola, v ktorom sa na Anfield Road stretli dvaja odvekí rivali – Liverpool a Manchester United. Tento zápas jasne potvrdil, že forma pred derby nehrá absolútne žiadnu rolu, a aj keď zápas góly nepriniesol, bolo sa na čo pozerať.

Mnohými odpisovaný hosťujúci tím išiel do zápasu s viacerými vynútenými zmenami. Jednou z najväčších zásahov do zostavy bola absencia kapitána Fernandesa, ktorý musel pauzovať po piatich žltých kartách. Určite netešila ani neprítomnosť živou vodou poliateho Harryho Maguiera. Zápas sa začal presne podľa očakávaní, keď domáci chceli ťažiť zo svojej slušnej formy a do zápasu nastúpili aj so spomienkou na posledný vzájomný zápas v Liverpoole, kde Devils potupili siedmymi gólmi. Aktívny bol najmä Szoboszlai a Alexander-Arnold, no obrana hostí tentokrát držala pevne. Boli sme však žalostne pasívni a sústredili sme sa najmä na defenzívu. Stav po polčase bol 0:0.

V prvom dejstve bol pomer striel 15:2, a veľmi podobný priebeh mal aj druhý polčas. Za to, že sme držali vzadu nulu, sme mohli vďačiť najmä Andrému Onanovi a obrane, ktorá dnes našťastie fungovala veľmi dobre. V 1. polčase skvelo zasiahol proti van Dijkovi a v druhom polčase likvidoval tutovky Alexandra-Arnolda či Diaza. Na druhej strane mohol o nečakaných troch bodoch pre hostí rozhodnúť Højlund, no to by v zakončení musel byť pokojnejší. V závere zápasu ešte videl po dvoch za sebou nasledujúcich žltých kartách redku Dalot. Nič to však nezmenilo na tom, že aj napriek veľkej prevahe domácich (strely 34:6) si z Liverpoolu odvážame bod za výsledok 0:0.