Review: Coventry City vs. Manchester United 3:3 (2:4 pen.)

Futbalisti Manchestru United si v nedeľu popoludní na londýnskom Wembley v rámci semifinále FA Cupu zmerali sily s druholigovým Coventry City. Z jednoznačného zápasu to bola obrovská dráma a nakoniec rozhodli iba centimetre a penaltový rozstrel.

Zápas mal jasného favorita a otázkou bolo iba konečné skóre, ktoré bude svietiť na ukazovateli stavu po 90-tich minútach. K postupu nasmeroval United prvým gólom zápasu Scott McTominay, ktorý sa pred bránou Coventry zorientoval najlepšie – 0:1. Do konca polčasu bol stav pre červených ešte priaznivejší, keď sa po rohovom kope v šestnástke dostal k hlavičke Harry Maguire a nemýlil sa – 0:2. V prvom polčase bolo na ihrisku iba jedno mužstvo, a to Manchester United. Gólov mohlo byť pokojne viac, avšak nestalo sa.

Keďže všetci veľmi dobre vieme, čo dokážu naši hráči behom 2. polčasov predviesť, asi nebolo žiadnym prekvapením to, čo sme Coventry dovolili. Ešte najskôr však na 3:0 z pohľadu favorita zvyšoval kapitán Fernandes a zrejme sme mysleli, že je hotovo…. nebolo. Od 70. minúty Red Devils klasicky prestali hrať, dostali kontaktný gól na 1:3 a začali sa diať veci. Ešte do 80. minúty druholigista pridal druhý gól a všetci sme vedeli, že bude zle. To sa – ako inak – ukázalo v nadstavenom čase, keď sa po ruke Wan-Bissaku kopala penalta, tú bezpečne premenil Wright a hanba bola na svete. Po 90-tich minútach bol teda stav 3:3 a išlo sa do predĺženia.

Predĺženie prinieslo okrem tyčiek na oboch stranách aj tlak favorita, ktorý ale gól nepriniesol. Práve naopak… gól a otočku zaznamenali outsideri z Coventry v úplnom závere predĺženia, no radosť bola predčasná. Po naozaj niekoľkocentrimetrovom postavení mimo hry VAR gól neuznal, a tak nasledovala hra nervov pri penaltovom rozstrele.

Sériu začínali United a hneď prvý hráč nepremenil – Casemiro. Po ňom prišli úspešné pokusy hráčov Coventry, až do pokusu O´Haru, ktorého vychytal Onana. Naši hráči (postupne Dalot, Eriksen a Fernandes) svoje kopy premenili, a tak po ďalšom neúspešnom pokuse hráča Coventry mal zápas a postup na kopačke Hojlund. Dán sa nepomýlil a svoj tím posunul do finále FA Cupu, kde sa United v manchesterskom derby postavia City.